postavy

2. října 2006 v 22:01 | P@vlín@ |  / Simpsonovi /

Homer Jay Simpson

Dan Castellaneta (Vlastimil Bedrna)
Zaměstnání:
Jaderná elektrárna, sektor 7G.
69 Old Plumtree Blvd.
Tel: (305)-555-1374
Domov:
Homer J. Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Věk: 36 let
Narozen: 12. května, 1956
Váha: 239 - 260 lbs.
Míry: 05-12-56
Barva očí: Modrá
Vyhrané trofeje (později odebrané) na vysoké škole: Největší tloušťka, nejméně vlasů, největší zápach, nejmeší plat.
Oblíbená jídla: Koblihy, steaky, čokoláda, zmrzlina, Krustyho burger,...
Oblíbené hlášky: D´oh!, mmmmmm...
Oblíbené činnosti: Sezení na gauči, sledování TV, pití piva, bowling,...

Margorie Simpsonová

Julie Kavner (Jiří Lábus)
Zaměstnání: Žena v domáctosti
Bývalá zaměstnání: Učitelka na Springfielské základní škole, herečka, policistka, zaměstnankyně v jaderné elektrárně, prodavačka preclíků, servírka a prodavačka nemovitostí.
Domov:
Marge Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Věk: 34 let
Velikost bot: 13AA
Výška (včetně vlasů): 6' 2" (někdy uváděno také 8' 6")
Barva vlasů: Modrá č. 56
Oblíbený zpěvák: Tom Jones

Bartholomew Jo-Jo Simpson

Nancy Cartwright (Martin Dejdar)
Zaměstnání:
Student Springfield Elementary School (Springfieldská ZŠ)
4. třída
Domov:
Bart J. Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Věk: 10 a půl
Oblíbenci: Klaun Krusty, Lance Murdoch a Ronny Beck
Nepřátelé: Levák Bob a ředitel Skinner
První slova: Ay Carumba!
Oblíbené činnosti: Zábavné telefonáty, ježdění na skateboardu,...
Poznámka: Objevil kometu a tříokou rybu Blinky, moderoval dětský TV pořad Kidz Newz, dal dohromady Krustyho a jeho otce, dostal Krustyho z vězení a stal se oblíbeným "já to nebyl" chlapcem.

Líza Simpsonová

Yeardley Smith (Helena Štáchová)
Zaměstnání:
Student Springfield Elementary School (Springfieldská ZŠ)
2. třída
Domov:
Lisa Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Věk: 8 let
První slovo: Bart
Oblíbené TV pořady: Klaun Krusty a The Itchy & Scratchy Show
Poznámka: Ráda hraje na saxofon, miluje školu a historii, spolu s Bartem moderovala dětský TV pořad Kidz Newz, stala se malou miss Springfield, hokejovým brankářem a navrhla panenku "Líza - Lví srdce".

Margaret Simpsonová

Nemluví
Zaměstnání:
Batole
Domov:
Maggie Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Věk: 1 rok
Cena (při zahajovacích titulcích): $847.63
Nepřátelé: dítě se širokým obočím a Gerald.
První slovo: Tá-ta
Poznámka: Postřelila pana Burnse, zachránila život Homerovi, dokáže ze svých hracích kostek sestavit vzorec E=MC2 a umí řídit auto.

Ned Flanders

Nevím
Zaměstnání:
Podnikání na Internetu (prodávání háčkovaných deček).
Domov:
Ned Flanders
740 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Věk: 60 let
Poznámka: Ned Flanders je pro rodinu Simpsonů někdy až ohavně veselý soused. Jeho manželka, Maude Flandersová, a jeho dva syni, Rod a Todd Flandrsovi, jsou dokonalá křesťanská rodina, ale Ned je nenáviděný Homerem Simpsonem ze žárlivosti, a Reverendem Lovejoyem, kvůli Nedovým non-stop otázkám. Je známý deformovat všechna slova přidáváním "diddily".

Maude Flandersová

Nevím
Zaměstnání:
Žena v domácnosti
Domov:
Maude Flandersová
740 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007
Poznámka: Maude vlastnila mnoho vzácných darů: víru, cudnost, charitu a nejkrásnější oční řasy ve Springfieldu. Šťastně žila v manželském svazku s Nedem Flandersem, byla pyšnou matkou Roda a Todda. Maude byla žena v domácnosti a neúnavný obhájce dětí ze Springfieldu ("Pomyslete na děti!"). V díle Kdo ví, kdo ovdoví? (11. série) zemřela nešťastnou nehodou.

Herschel Schmoikel Krustofsky (Šáša Krusty)

Nevím
Jméno otce: Rabi Hymanem Krustofskym
Zaměstnání: Nejpopulárnější klaun ve Springfieldu
Poprvé v Simpsonech: Díl Tracey Ullman Show č. 39 Krusty the Clown
Krustyho produkty:
Krusty Burger
Krustyho domácí těhotenský test (varování: může způsobit předčasný porod)
Krustyho cornflakes (nyní zdarma masožravé bakterie v každé krabici)
Krustyho vitamíny (pozor: můžou způsobit poruchy srdečního rytmu).
Krustyho spolupracovníci :
Levák Bob
Mel
šimpanz Mr. Teeny
stokilová baletka Gina Ballerina
vedoucí studia jménem Corporal Punishment
účetní Bill
Miss Pennycandy
Poznámky: Levák Bob se ho pokusil zabít. Díky němu se Bart na pár okamžiků stal slavným ("já to nebyl"). Je negramotný

Ralph Wiggum

Nevím
Věk: 8 let
Zaměstnání: školák - 2.třída (Lízin spolužák)
Rodina:
otec: Clancy Wiggum
matka: Sarah Wiggumová
Popis: Malý, tlustý, řídké vlasy. :) Obvykle nosí modrou košili a hnědé kalhoty.
Charakteristika: Ralph je taková "dětská verze Homera", často říká naprosto nesmyslné věci, které vůbec nesouvisí s děním kolem něj.
Zajímavosti: Je zamilovaný do Lízy, rád jí věci, co nejsou k jídlu a strká si různé věci do nosu. Má imaginárního přítele Leprichauna, který mu říká, co má zapálit.
Epizody, ve kterých je Ralph středem dění:
Svatého Valentýna
Nebart se budoucnosti
Hrátky s Ralphem

Robert Terwiliger (Levák Bob)

Kelsey Grammar (Jaromír Meduna)
Základní charakterizace: intelektuál, gentleman a vražedný maniak
Zvláštní znamení: extrémně dlouhá chodidla a exotický účes vyžadující speciální úkryty
Úhlavní nepřítel: Bart Simpson
Levák Bob je takovou zvláštní připomínkou, původní, o něco vážnější atmosféry Simpsonů. Začínal jako poskok v Krustyho show a původně měl být dokonce úplně němá postava. Naštěstí si to tvůrci rozmysleli a hned v první sezóně z něj udělali parodii na intelektuálního zločince (rád ukazuje svou znalost cizích jazyků a kultury). Bob už nesnesl, že je v Krustyho stínu a převlečen za něj vyloupil v Kwiky-E-Martu . Vzápětí dostal show do své režie, ale odhalil ho Bart a vytroubil to v přímém přenosu. Bob si vyměnil s Krustym místo ve vězení.
Podruhé se objevil v třetí sezóně v epizodě "Černý vdovec", skrze patálie Marginých sester. Vzal si Selmu a tu se tenkrát pokusil dokonce zabít. Bártův geniální (?) mozek opět vše odhalil, takže se kriminálník vrátil obratem do kriminálu. Nejdramatičtějším příběhem byl ovšem "Mys hrůzy", který přišel opět po dvou sezónách. Tentokrát se totiž Levák Bob pokusil poprvé pomstít za předchozí příkoří a zabít Bárta. Bárt ho přelstil úkolem zazpívat "Admirála jejího veličenstva", což trvalo celou noc a ráno padl do náruči policie.
Následovalo období třech epizod v sezónách 6-8 s o něco složitějšími zápletkami. "Návrat Leváka Boba" znamenal vstup našeho oblíbeného antihrdiny do politiky, kdy za republikánskou stranu kandidoval na starostu Springfieldu. Podařilo se mu to, Bárta poslal do školky a dům Simpsonových určil k demolici kvůli stavbě dálnice. Naštěstí se ho Bártovi a Líze podařilo usvědčit ze zmanipulování voleb.Jako obvykle se vrátil do vězení, tentokrát do útulného, s minimální ochranou. V příběhu "Poslední šance Leváka Boba", nebyl Bob propuštěn, ale utekl. Na letecké základně ukradl atomovou bombu, kterou vyhrožoval městu a požadoval zrušení televize. Po menším zásahu sourozenců Simpsonových se uchýlil k tradičnějšímu cíli zabít Krustyho a Barta. Ani tentokrát neslavil úspěch. Asi nejslabší z této trojice dílů byl "Bratr z jiného seríalu". Bob se tentokrát změnil a chtěl se na svobodě věnovat normálnímu životu pod vedením svého bratra Cecila. Bart mu všem nevěřil a chtěl ho usvědčit z nekalostí.Ty však páchal Cecil. Chtěl zpronevěřit peníze své společnosti a vyhodit do vzduchu hráz, kterou stavěl. Vinu měl nést Bob za to, že kdysi vzal (i když neúmyslně) Cecilovi možnost pracovat s Krustym. Představitel zkorumpované Springfieldské policie, šerif Wiggum pak zatkl jak Cecila, tak Boba, ačkoliv ten pomáhal svého bratra zastavit.
Po pauze čítající tři sezóny jsme dostali další epizodu s Levákem Bobem - "Den Spratka" nebyl o moc kvalitnější, než zbytek 12.sezóny, ale i tak je zajímavý. Vývoj z předchozí epizody byl zapomenut a Bob tentokrát pomocí hypnózy chtěl zase jednou sprovodit Bárta a Krustyho ze světa. Jeho pomsta byla tentokrát motivována i tím, že Krusty smazal všechny pořady z Bobovy éry. V závěru epizody jsme se doslechli o Bobově odsouzení k smrti, což ale pozdější epizoda popřela.
Tímto příběhem byla zatím poslední Bobovská epizoda "Kdo chce zabít Homera?"(14. sezóna). Bob byl netradičně poskytnut Simpsonovým jako detektiv pátrající po někom, kdo usiloval Homerovi o život. Zkrátka ho mělo držet elktrošokové zařízení. Na konci příběhu se ale zmocnil jeho ovládání a byl připraven konečně ukončit Bártův život.Nemohl to však snést. Jediné, co ze sebe dokázal dostat byla píseň "Já zvykl jsem si na tvou tvář". Poté utekl, ale byl očividně ochromen elektrickými šoky řízenými neposedným ptactvem….
Zbývá jen hádat, s jakým dobrodružstvím přijde tento inteligentní a uhlazený maniak příště…

Edna Krabappelová

Nevím
Zaměstnání: Učitelka na Springfieldské základní škole (učí Bartovu třídu)
První větší výstupy: epizody Malý génius a Bart propadá
Lásky:
- V epizodě Lízin let do nebe zaskakuje za Lízinu učitelku pan Bergstrom, do kterého se zamiluje Líza a právě Edna se ho pokouší svést.
- V epizodě u Ohnivého očka se zprvu pokouší svést Homera a pak Joeyho, bubeníka z Aerosmith.
- V epizodě Bart milencem si Edna podá seznamovací inzerát s textem Čerstvě rozvedená učitelka se chce seznámit s mužem od 18 do 60 let. Bart se jí pomstí za to, že ho nechala po škole a napíše jí dopis, pod který se podepíše jménem Woodrow. Nakonec vše vyjde najevo.
- V epizodě Tajemství úspěšného manželství vede Homer manželskou poradnu a Edna říká "Jsem chytrá žena, ale vybírám si nesprávné muže". V té chvíli se nakloní k Lioneli Hurtovi a dá mu klíče od svého auta a kreditní karty.
- dále to byl Levák Bob a nakonec asi už definitivní Seymour Skinner (i když v epizodě Lízina svatba, která se odehrává v roce 2010 je zřejmé, že se Edna ještě nevdala).
Poznámky: Zřejmě se nenarodila ve Springfieldu (zjištěno v Líza bortí mýty), v epizodě Bart propadá ji Bart z radosti políbí (a pak toho lituje)

Apu Nahasapeemapetilon

Hank Azaria (Vítězslav Bouchner)
Apu je nejznámějším přistěhovalcem ve Springfieldu. Již v mládí opustil rodnou Indii, aby studoval ve Spojených státech, v podstatě šťasten, že se vyhne rodiči domluvenému sňatku (v epizodě "Mnoho Apua pro nic" je jeho snoubenka Manjula o hezký kus mladší, nicméně v epizodě "Dvě paní Nahasapeemaetilonové" mu je mnohem věkově blíž). Po dokončení studií se nechal zaměstnat coby prodavač ve Springfieldské pobočce nákupního řetězce Kwik-E-Mart, kde spolu s bratrem Sanjayem prodává vše od pornočasopisů, po dvacet let staré jídlo. Kromě rodinky Simpsonových patří k jeho nejstálejším zákazníkům sígři jako Kearney, nebo Jimbo a v neposlední řadě také místní recidivista Snake, který u Apua nesmírně rád loupí a do stejně jako další si na prodavače nejednou vystřelí. Za tak složitý život mu člověk rád odpustí i celkovou poctivost posvěcenou hindským bohem obchodu a zlodějíčků Ganéšou. Kromě Kwik-E-Martu se již zúčastnil mnoha dalších činností jako účinkování v pěveckém kvartetu, či službou v námořnictvu.
V deváté sezóně se konečně oženil s Manjulou, která mu dokonce o dva roky později darovala osm dětí. Nikdy nekončící boj s tímto neúprosným rodinným životem pokračuje….

Charles Montgomery Burns

Harry Shearer (Bedřich Šetena)

Zaměstnání:

Majitel jaderné elektrárny
Věk: 104 let
Charakteristika:
Pan Burns je chamtivý miliardář, který by pro peníze udělal snad cokoliv.
Když byl Montgomery Burns velmi mladý, žil šťastně se svými rodiči a bratrem.Pak se rozohodl,žít se svým příbuzným (zkrouceným miliardářem). Bavil se tím ,že zraňoval přistěhovalecké pracovníky.Jeho oblíbená hračka byl medvídek Bobo. V epizodě "Medvídek" se Burns pokouší medvídka najít,ale předběhne ho Maggie.
Burns absolvoval univerzitu "Yale",ročník 1914.Ve druhé světové válce sloužil se seržantem Abrahamem Simpsonem.Po válce ukradl trilion-dolarovou bankovku, která měla sloužit k rekonstrukci Evropy.Tu mu následně ukradl Fidel Castro. Během šedesátých let Burns vyráběl ve své laboratoři biologické zbraně až do té doby, než byla zničena aktivisty za mír.V této organizaci byla i Homerova matka Mona Simpsonová.
Až by Burns zemřel měl být Bart jeho dědic.
V epizodě" Dva tucty a jeden chrt" Burns ukradl Simpsonům 25 chrtů ,ze kterých si chtěl udělat kožich.
V díle "Kdo postřelil pana Burnse" nechal zakrýt Springfield slunečním štítem ,aby lidi používali víc energie.Hodně problémů mu dělá zapamatovat si Homerovo jméno.Ten z toho dostal amok a přísahal, že Burnse zabije. Ostatně ,jako všichni lidé ve Springfieldu.Když pak Burnse skutečně někdo postřelil,bylo velmi těžké odhalit střelce, protože každý obačan ve Springfieldu měl důvod.Nakonec se zjistilo že Burnse postřelila Maggie. Ale Burns je i otec,má syna Larryho.Burns celé dny tráví ve své kanceláři, ve "Své" jaderné elektrárně. A vždy ,když se mu něco povede,mumlá si nízkým zlověstným hlasem a se sepjatými konečky prstů "znamenitě".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kamil kamil | 25. května 2008 v 15:34 | Reagovat

ahoj,Líza Simpsonová se skutečně jmenuje Lisabella Marie Simpsonová jinak je ta stránka dobrá

2 líza líza | E-mail | 8. ledna 2010 v 12:22 | Reagovat

Jo to je pravda, je to v tom díle, kdy líza stepuje, znám simpsonovi jako svý boty :-D
Dobrý stránky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama