Scott Anshley

2. října 2006 v 20:12 | P@vlín@ |  ! Blink 182 !
SCOTT ANSHLEY "MAD DOG" RAYNOR (Bývalý bubeník)


Scott Raynor

Narozený: 23. května 1979
Rodinný stav: ženatý se svou přítelkyní Jordan
Bydliště: San Diego, CA
Oblíbené skupiny: Fugazi, Melvins, Clash, Sex Pistols, Hank Williams, Lodus, Neil Young
Oblíbený film: Spinal Tap, Raising Arizona, Star Wars
Oblíbený TV pořad: Simpsonovi
Domácí zvíře: dvě černé kočky
Přezdívka ve skupině: "Mad Dog" (Šílený Pes)
Oblíbené jídlo: špagety
Volný čas: bicí, surfování, práce pro charitu

Otec: ?
Matka: ?
Sourozenci: ?


Scott působil v Blink-182 od jejího vzniku jako bubeník do roku 1998 a podílel se na albech Flyswatter, Buddha, Cheshire Cat, Dude Ranch a Reedici Buddhy. Po jeho odchodu následovalo album Enema Of The State, ale to už bylo nahráno s novým bubeníkem Travisem Barkerem, ačkoliv písnička "Mutt" - 10. písnička na albu - byla nahrána Scottem před jeho odchodem z kapely. Proč vlastně Scott odešel z kapely? Scott měl totiž problémy s pitím, ale sliboval, že toho nechá. Mark s Tomem už toho měli dost a nevěřili mu, že toho nechal. To také podporuje opilecká pasáž písničky Man Overboard, která je prý o něm... Scott Blink-182 opustil také proto, že se chtěl vrátit na vysokou školu a dokončit ji. Mark a Tom mu v tom nechtěli bránit. Scott jim před vystoupením zavolal, že byl přijat na vysokou školu, nebylo to snadné a chtěl to vyzkoušet dostat se tam. Byli zrovna na tour a on toho musel zjevně okamžitě zanechat a oni z něj měli radost, ale potřebovali bubeníka pro jejich vystoupení. Byli na tour s Aquabats a Travis byl dobrý bubeník, takže odešli do zákulisí a on se jejich sestavu naučil za 45 minut. Scott a chlapci souhlasili aby šel na vysokou a že se nevrátí hrát pro blink a aby pokračovali bez něj místo aby na něj čekali. A tak Travise označili jako jejich nového bubeníka.
Scott byl se skupinou od jejího vzniku a stal se významnou součástí úspěchu Blink-182, protože bez něj by to prostě nebyli Blink-182...
Scott nyní působí v jedné místní skupině a je nadále podporován členy Blink-182. V životě každé kapely přijde čas provádět revizi, přemýšlet o stanovených a dosažených cílech, přednést tichou prosbu o dík za štěstí, které je nám tak hojně poskytováno. Podrobnější příběh celé této události si můžete přečíst v rozhovorech se Scottem v sekci Proč Scott odešel?.
PROČ SCOTT ODEŠEL?

Rozhovor se Scottem (bývalým bubeníkem blink-182)
Nemrzí tě, že už nejsi členem Blink? Jsou slavní a bohatí...
Peníze a sláva pro mě nejsou důležité. Mark a Tom jsou jiní než já a já chtěl pro Blink-182 jiné věci. Nejsem fanoušek jejich současné hudby.

Kdyby jsi byl stále v blink, jaký druh písniček by jsi psal? Myslíš, že by Blink byli stále tak úspěšní, kdyby jsi byl jejich členem?
Neumím si představit, jací by Blink byli, kdybych byl stále jejich součástí. Bylo to přirozené jít jinými cestami. Dělali jsme hudbu dohromady až do doby, kdy se naše životy začaly ubírat jinými cestami. Je to jako větev stromu, která se rozdělí na dvě, přirozený proces.

Posloucháš stále Blink?
Jediné rádio, které poslouchám je národní rádio, takže tam je neslyším. Nedívám se na televizi, tam je taky nevidím, nekupuji si jejich cédéčka, takže jejich hudbu nikde neslyším. Příležitostně si poslechnu staré blink, které si taky hraji, abych si připomněl sama sebe za starých časů.

Jsem rád, že jsi naživu. Zní to asi divně, ale fámy o tvé smrti mě vážně vyděsily. Jen jsem chtěl říci, abys na sebe dával pozor a vydrž v dobré práci pro děti!
Díky za vše, moc to oceňuji. V únoru jsem začal studovat dětskou psychologii, abych mohl pomáhat dětem na ulici.

Jaké bylo hraní s blink a ježdění po turné v dodávce?
Rád hraji hudbu, rád cestuji a poznávám lidi. Je to opravdu skvělá věc. Pamatuji si, jak jsem řídil v noci, viděl jsem spoustu hvězd na noční obloze, bylo to velmi krásné. Potom hraní a zábava a hraní tak rychle, jak jsem jen mohl. Bylo to skvělé. Miloval jsem dodávky, cítil jsem se víc spojený s publikem. Už se nemůžu dočkat, až se to bude opakovat.

Co si myslíš o tom, jak se lidé dívají na tebe a Blinky a vztah mezi vámi?
Nevím, protože nevím, jak se lidé na mě dívají. Když se dostanete do situace, kdy určitý typ lidí vás nutí dělat věci, které nejdou z vás, tak to už nejste vy. Udělal jsem to několikrát, idealizoval jsem si lidi na hrdiny. Teď vidím, že to jsou pouze lidé a dělají chyby.
Když jsem byl v Blink, byl jsem velmi mladý - začínal jsem ve 14. A během těch 6 let jsem nebyl ochotný kontrolovat své pití. Tlak úspěchu se projevil v mém životě. Myslím, že největší nesmysl, co si lidé myslí je, že jsem byl vyhozen kvůli pití. Jednou mi zavolali Mark, Tom a Rick (manažer), jedno odpoledne po turné. Dali mi ultimátum, že přestanu s pitím a půjdu na léčení. Nemyslel jsem si, že bych to potřeboval, tak jsem si vzal víkend na rozmyšlenou, oni souhlasili. Šel jsem ven a opil se. Po víkendu jsem si uvědomil, že mám problém s pitím. Řekl jsem jim, že bych se měl jít léčit a oni řekli, že mi nevěří. Tak jsem se zeptal, jestli je něco, co bych mohl udělat, abych zůstal ve skupině a oni řekli ne. Takže důvod jsem se nikdy nedověděl.
Další nesmysl je, že jsem nějaký naštvaný nebo zahořklý z toho všeho. Když mi řekli, že mě nevěří, že přestanu pít, uvědomil jsem si, že jsem nebyl ve společnosti přátel. A já bych nechtěl být ve skupině, ve které nejsou kamarádi.

Dostáváš podíl z alba Dude Ranch?
Stále sdílím práva na všechnu muziku, na které jsem pracoval. Takže stále dostávám šeky. Chtěl bych poděkovat každému, kdo utrácí své peníze za alba Blink. Dává mi to střechu nad hlavou a umožňuje mi to studovat. Také mi to dává možnost dělat dvě důležité věci: dělat charitativní práci, ve které pomáhám malým bezdomovcům, a pokračovat v hraní hudby.

Jsi teď v nějaké kapele? Pokud ano, jak se jmenuje?
Hraji na bubny pro pár mých přátel. Říkáme si Isinglass. V lednu budeme nahrávat tři písničky. Někdy je dáme na webovou stránku.

Jsi s Blink v kontaktu?
Nevím proč Blink a já spolu nemluvíme. Nedávno jsem se pokoušel s nimi usmířit, ale nikdy mi neodpověděli. Od jiných lidí jsem slyšel, že by se chtěli taky usmířit, ale právě teď spolu nemluvíme. Možná si jednou popovídáme.

Jaký je tvůj názor na nové album Blink-182?
Neslyšel jsem nové CD Blink...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

kdo je nejhezčí z Blink 182?

Thomas 48% (47)
Travis 24.5% (24)
Markus 14.3% (14)
byl by to Scott kdyby do jejich skupiny ještě patřil 4.1% (4)
nelíbí se mi ani jeden 9.2% (9)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama