epizody seriálu2

8. října 2006 v 11:25 | P@vlín@ |  / Invaze /
Epizoda 17.The Key
Tom navštíví Szuru a vytkne mu Christinin a Derekův útěk. Také Szuru upozorní na to, že Rusell už zná jeho identitu. Dodává však, že to není jejich nepřítel a že by ho neměli provokovat dalšími problémy.
Christina je stále na útěku. Se svým teprve tří týdenním ale obrovským břichem pociťuje potřebu navštívit nemocnici. Napadne ji, že by mohla využít doktorku Underlayovou. S ukradeným autem uskuteční svůj plán, když s pistolí zajme Mariel a odcházejí na ošetřovnu. Při vyšetření na ultrazvuku vydává světélkující břicho svoje tajemství - v Christině roste hromada mláďat. Mariel se rozhodne řešit svoji situaci zajatce lstí. Když Christina zavolá obsluhu pro novou infuzi, napíše Mariel na předpis zprávu pro Toma. Nemocniční personál si všimne podivného chování Marieliny pacientky a odhalí zprávu, kterou jim Mariel poslala. Okamžitě volají šerifu Tomovi, že Christina je v nemocnici. Tom přijíždí v pravý okamžik. Christina prokoukla lest a chce co nejrychleji zmizet. Jenže šerif Tom ji bleskurychle odzbrojí a odjíždějí zpátky za Szurou na ostrov rozbitých hraček.
Dětem začíná opět škola a mají obavy z hybridů. Jesse pozoruje jak se věci změnily. Z dřívějších nepřátel jsou nyní kamarádi a z kamarádů jsou zase nepřátelé. Naštěstí si Jesse našel nového kámoše, kluka, jehož rodiče se také změnily. Společně odhalují jaké schopnosti před nimi hybridi ještě skrývají. Kira se zatím stále zotavuje z dobrodružství ve vodě.
Dave našel v Healiho kapse klíč s kódem H5M228. Rusell poznává v kódu označení přístavu a vydávají se na průzkum. V přístavu potkají Healiho souseda, který jim prozradí, že Healy pátral po nějakém ostrově. Rusell s Davem se vrací do Healiho karavanu, kde zkoumají satelitní mapy okolí. Na jedné fotografii zahlédnou ostrov s nově vybudovanou cestou. Je noc, když Dave s Rusellem dorážejí k tajemnému místu. Rusell pozoruje dalekohledem spoustu lidí, kteří chodí kolem ohně. Najednou spatří v dalekohledu další objekt - člun, který přiváží Szuru, Dereka a Christinu. Jsou svědky děsivého představení. Podle Szury jsou hybridi semena budoucnosti, která musí držet pohromadě a čekat na správný čas. A protože Derek a Christina utekli, musejí být potrestáni. Szura je před zraky všech zastřelí. Christina klesne k zemi. Její břicho se rozsvítí a otevírá.
Epizoda 18.Re-evolution
Rusell s Davem pokračují v pátrání na Szurově ostrově v Keys. Hned po vylodění narazí na mrtvoly Derika a Christiny. Christina leží na zemi se zakrváceným břichem. Stopy krve pokračují dál k vodě. Při další průzkumu objeví kasárna. Dave doufá, že v nich bude telefon, aby mohli zavolat pomoc. Bývalá kasárna jsou však pouze pasivní stanicí, která přijímá data. Oba průzkumníci míří do středu ostrova, odkud se ozývá podivné troubení. Dorazí právě včas, aby si z úkrytu vyslechli zajímavou přednášku. Žena vypráví agresivním jedincům, že musejí držet pohromadě a vyčkat až jich bude víc. Jen tak mohou dostát vůdcových rozkazů. Rusell zahlédne mezi změněnými otce Scanlona a spolu s Davem si na něj počkají. Scanlon jim svěří, že to on střílel na šerifa Toma, a proto je tady v táboře. Rusell chce za každou cenu dostat Szuru, a tak se všichni tři odebírají do vůdcova stanu. Dave si všimne tlusté knihy plné novinových výstřižků o šerifu Underlayovi. Ve stanu objeví i satelitní telefon. Rusell zavolá pobřežní stráž. Plně si uvědomuje, co všechno se může změnit - Mariel, šerif a další. Je však odhodlán potrestat zlo, které Szura způsobil a možná ještě způsobí. Zanedlouho připlouvá pobřežní stráž. Místo nadšení však přináší vztek a rozčarování. Na lodi totiž kromě strážníka stojí také Szura. Když se pak záhadně vypaří obě mrtvoly, nezbývá Rusellovi nic jiného, než odjet pryč.
Kira se vrací do školy, kde potkává Jesseho. Ten je pořád naštvaný po tom, co mu Kira řekla o Mariel a Tomovi. Jesse věří, že kdyby ji Tom neodvedl k vodě, mohla zůstat normální. Mariel už pro něj není jeho matkou. Jesseho vztek vyvrcholí střelbou po rodinných fotografiích. Napětí mezi hybridy a normálními nadále vzrůstá.
Larkin porazí autem neznámého muže. Brzy zjistí, že se jedná o pilota, který se účastnil tajné operace při hurikánu. Pilot vypráví, že je poslali přímo do oka hurikánu Eve. Ještě než ztroskotali, viděl pod vodou tisíce podivných světel. Mezitím šerif Underlay zjišťuje, že armádě utekl nemocný voják. Je pověřen jeho nalezením. Stopy ho brzy dovádějí k Larkin Grovesové. Tom tedy navštíví její dům, kde se všichni setkají. Larkin s Tomem kladou pilotovi nepříjemné dotazy, aby vypátrali další informace o okolnostech hurikánu. Náhle je vyruší příjezd vojáků, kteří si pilota odvážejí zpátky na základnu.
Šerifovi připadají poslední události natolik podezřelé, že se rozhodne navštívit vojenskou základnu osobně. Skutečně dostává povolení ke vstupu. Uvnitř hangáru si všímá titanových boxů a ptá se, co všechno před ním armáda ještě tají. Nakonec jsou mu přece jen některá tajemství svěřena. … Armáda od šerifovy nehody v roce 1996 ví, že se lidé mění. Od tohoto roku probíhá utajovaný projekt, který se zabývá monitorováním takových přeměn. Za tu dobu se utratilo spousty peněz, především za úklid a testování. Každý hybrid po sobě totiž zanechává mrtvé tělo, které je nutné rychle zlikvidovat. V základně pak probíhá testování schopností, těch kteří přežili. Podle slov armády jsou to úžasná stvoření oplývající nebývalou odolností.
Epizoda 19.The Son Also Rises
Rusell je pořádně naštvaný na Jesseho za to, jak střílel po fotkách svojí mámy. Rozhodne se, že mu vezme pistoli a vrátí ji Tomovi. Při večerní návštěvě neopomene šerifovi vytknout odpovědnost za Szurovy činy. Underlay se brání a svádí vinu na armádu. Rusell už ale nikomu nevěří a posílá na ostrov tým, který by měl konečně dostat Szuru za mříže. Netuší však, jaké to pro něj bude mít následky. Rusellův šéf se totiž velmi dobře zná se Szurou a s Tomem. Proto včas zakročí a vyhodí Rusella z práce.
Szura mezitím se svojí skupinou opouští ostrov v Keys. Už pro ně není bezpečný. Nastal čas na dlouho plánovanou pomstu. Blíží se povstání hybridů. Šerif Underlay ráno navštíví se Sirkem Szurův tábor a zjistí, co se stalo. Ani šerif však netuší, co všechno Szura chystá a kam vlastně šel.
Jesse prožije další den ve škole, kde nadále pozoruje s kamarádem Brettem změny v chování některých studentů. Oba chtějí tuto situaci změnit, a tak Brett zařídí "schůzku" s šerifem. Když dorazí na plánované místo, jsou oba šokováni. Místo šerifa totiž Brettovi kamarádi unesli Sirka a skoro ho zabili. Jesse chce zavolat do nemocnice pro pomoc, jenže se svrhne rvačka. Nakonec všichni končí v nemocnici, přestože vážně zraněný je jen Sirk.
Dave a Larkin pročítají Szurovu knihu s názvem "Robin Hood a kambrická exploze", kterou Dave přinesl z kasáren. Podle Szury je evoluce hybridů nezvratná. Hybridi představují další vývojový stupeň člověka a je proto nevyhnutelné rozpoutat partyzánský boj. Z toho, co si Dave s Larkin přečetli, usuzují, že se Szura chystá na hybridí invazi, která by měla přijít s podobnou bouří, jakou byl hurikán Eve.
Rusell vidí situaci ve městě beznadějně. Ztratil práci a tuší, že mezi hybridy už není v bezpečí. Chce odjet s celou rodinou někam pryč.
Všichni hybridi včetně Mariel se začínají chovat podezřele. Nakupují zásoby vody, celty a baterie. Jako kdyby měla přijít nějaká bouře. Tom to chce všechno zastavit, protože si uvědomuje, že se mu situace vymkla z rukou. Možná bude mít na nápravu ještě příležitost. Zavolal mu totiž Szura a požádal ho o schůzku. Szura už ví, že je šerif s Rusellem.
Epizoda 20.Run and Gun
K Homesteadu se blíží hurikán Miranda. Lidé přesto zůstávají v klidu v domnění, že se jim vyhne. Rusell s šerifem se snaží přesvědčit všechny o opaku, bohužel marně. Oba neváhají ani na vteřinu a připravují sebe a své rodiny na odjezd.
Szura ráno vyhledá šerifa, aby spolu dořešili útěk z ostrova. Šerif Underlay Szuru zatýká. Dávno už mu nevěří. Szura má ale talent ovládat lidi kolem sebe, a tak brzy přesvědčí ke spolupráci nového zástupce šerifa, který ho pustí na svobodu. Když to šerif zjistí, je vzteky bez sebe. Najde odpovědného člověka, tedy svého zástupce, a zabije ho při fingované autonehodě. Tom ale pořád netuší, kam vzal Szura svoje hybridy.
Lewis Sirk se s přispěním Kiry rychle zotavuje v místní nemocnici. Stejně jako všichni hybridi cítí i on, že se blíží hurikán. Kira ho nechce opustit, zamilovala se do něj.
Larkin chce před odjezdem ještě dotočit reportáž. Chystá se, že prozradí Homesteadu pravdu o hurikánu Miranda. Než ji odstřihnou z éteru, stihne říct alespoň to nejdůležitější.
Jesse s Rusellem balí nejnutnější věci na odjezd. Cestou domů se ještě zastaví v oblasti, která byla z neznámých důvodů uzavřena. Rusell vystupuje z auta a zaslechne rozhovor mezi strážcem parku Frankem Vargasem a Szurou. Brzy mu dojde, že Vargas pomáhá Szurovi ukrýt v parku hybridy. Vargas mu po ostré výměně názorů ukazuje místo, kam je schoval - do vody. Rusell se dívá podezřívavě na hladinu, ale nic nevidí. Když najednou k hladině vyplouvají hlavy hybridů.
Dave jede vyzvednout Rose ze školy. Zdrží ho ale podezřele vyhlížející učitelka, která vypráví dětem o smrti. Učitelka totiž brzy zemře kvůli nádoru v mozku a chce připravit děti na to, až tady nebude. To na Davea zapůsobí natolik, že ji pozve na rande.
Rodiny Varonových a Underlayových se scházejí a odjíždějí z města. Dave však zůstává. Chce kamerou zmapovat celou událost včetně možného útoku hybridů. Rusell s šerifem opouštějí v půli cesty své manželky, aby se vrátili do Homesteadu a vyřídili Szuru jednou pro vždy. Larkin i Mariel jsou pořádně naštvané, že jim nikdo nic neřekl. Nakonec přesedají do jednoho vozu a ujíždějí pryč z města.
Epizoda 21.Round Up
Mariel s Larkin a dětmi ujíždějí po blátivé cestě směrem k motelu. Blesk uhodí do stromu, ten spadne a zablokuje silnici. Mariel s Jessem se pokoušejí odstranit mohutný kmen, jenže nemají tolik síly. Záchranou pro ně je přijíždějící vojenský náklaďák. Všichni si myslí, že se jedná o národní gardu, která má namířeno do krytu. Ale něco není v pořádku. Mariel poznává ve vojákovi hybrida a Larkin si všimne, že jedou špatným směrem. Místo do bezpečí směřují do přístavu v Homesteadu. Zde je Mariel od ostatních oddělena, zřejmě proto, že je již hybridem. O její lékařské služby má zájem samotný Szura, který se svými muži nezvládá ošetřovat hybridní ženy čekající na porod.
Mezitím se šerif Underlay s Rusellem pokoušejí najít nebezpečné hybridy. Vrací se na místo, kde je Vargas ukrýval, ale všichni jsou již pryč. Po změněných zbyla pouze hromádka oblečení. Šerif prozrazuje Rusellovi, že Szura měl hybridy přeškolit na pomocníky při další katastrofě a vybavil je uniformami a zbraněmi. Oba se snaží najít další stopy vedoucí k Szurovi. Naštěstí potkávají vojenský transportér, který pomáhá navážet obyvatele do přístavu. Šerif zpacifikuje řidiče a Rusell se spojí přes řidičovu vysílačku s vedením. To je ochotně nasměruje na místo vykládky. Po příjezdu do Szurovi "základny" se rozdělí. Tom si dá za úkol vypnout jističe. Rusell pronikne do základny a najde Mariel. Bývalí manželé jsou ale později chyceni a Rusell má pomáhat Mariel v provizorní porodnici.
Dave vyčkává v domě a připravuje se na cestu do města. Vyruší ho příchod dvou hybridních zástupců s Lewisem Sirkem. Chtějí za každou cenu vědět, kde je Underlay. Dave pozná, že něco není v pořádku a když jde pro satelitní telefon odrovná jednoho ze zástupců. S jeho pistoli pak zpacifikuje i toho druhého. Lewis v tom byl nevinně a je rád, že se vše vyřešilo. Dave zavolá šerifovi a dozvídá se o tom, že Szura drží v přístavu nevinné lidi. Pověří Davea, aby požádal o pomoc armádu. S tímhle totiž zřejmě nepočítala.
Larkin s dětmi a stovky dalších nevinných lidí čekajících ve skladišti, Kira, která utekla a připojila se k tátovi, Rusell i Mariel, Dave s videokamerou - ti všichni jsou svědky úžasné ale děsivé scény, ve které z oblohy padají tisíce oranžových světel. Szurovi vojáci nahánějí bezbranné davy ven ze skladiště.
Epizoda 22.The Last Wave Goodbye
Szurova armáda nahání lidi do vody. Ti by se měli proměnit v hybridy, aby přestaly nepokoje mezi změněnými a nezměněnými. Rusell s Mariel vidí akci přes okno svého vězení a chtějí nějak pomoci. Rusell odstřelí zámek a běží k bezbranným lidem. Mariel se musí postarat o těhotné ženy. Tom sleduje tuto scénu z vyšších pater přístavní budovy a rychle jedná. Popadne náklaďák a spolu s Kirou zastavují přímo před molem, tak aby odřízli Szurovy kumpány od vody. Tom vyskočí z auta a vypálí po hybridech několik kulek. Pak si půjčí jejich kulomet a začne dělat pořádek. K tomu se připojuje Rusell. Zdá se, že sám Tom s Rusellem by dlouho Szurovi čelit nemohli, ale naštěstí armáda poslechla Daveovo naléhání a poslala do přístavu vrtulníky a pozemní jednotky. Armáda bere celý objekt pod svoji kontrolu. Szura jen bezmocně sleduje tento obrat a utíká pryč. Cestou ještě unáší Mariel a odjíždějí do neznáma. V přístavu panuje klidná atmosféra, všichni jsou relativně v bezpečí a konečně spolu. Larkin a děti naštěstí do vody nemuseli.
Druhý den ráno je po hurikánu. Opravdová armáda vyslýchá všechny hybridy a také Toma. Přestože šerifa dlouho trápili, nakonec ho pustili. Tom s Rusellem jedou za Szurou do battery parku, kde začalo jejich domlouvání. Szurovi muži sice hlídají objekt, ale zatím jich není tolik, aby si s nimi Rusell s Tomem neporadili. Szura uslyší střelbu a vychází z úkrytu. Tom i Rusell ho lehce trefí. Szura nechává být Mariel a utíká se schovat hlouběji do budovy. Tom stopuje skvrny krve až dojde do místnosti, kde ze stropu teče voda. Jako by se vcítil do Szury, tuší, že se jedná o léčku. Rychle se otáčí a vypálí 3 rány do míst, kde čeká Szuru. A skutečně, Szura tam byl a padá s třemi kulkami v hrudi na podlahu. Ještě však žije. Natahuje se po pistoli, ale dříve než stačí zmáčknout kohoutek, vystřelí do něj šerif smrtící ránu. Mariel se mezitím snaží pomoci těhotným ženám, které vzal Szura sebou. Vypadá to, že potřebují do vody.
V přístavu se Sirk nabídne, že odveze děti domů. Larkin s tím souhlasí a ještě se s Davem rozhlíží po okolí. Když je náhle obklíčí Brett se svým kumpánem. S pistolí v ruce chtějí odvézt k šerifovi. Myslí si totiž, že to on je za všechno zodpovědný. Přijedou do šerifova obydlí, které vypadá opuštěně. Přesto jsou tu ukrytí Sirk, Kira, Dave, Larkin a Rose. Schovávají se v kumbálu, kam šerif zamykal své "nejcennější" věci. Brett se svým kamarádem-revolucionářem na to brzy přijdou a všechny spoutají. Dříve než to provedou, stačí Jesse zavolat šerifovi vysílačkou. Jesse se pak ještě pokouší přemluvit Bretta, aby toho nechal. Ten zatím jeho naléhání nevyslyší. Zanedlouho přijíždí Tom. S pistolí v ruce opatrně prochází místnosti, když narazí na revolucionáře. Chce z něj dostat nějaké informace, ale revolucionář má zbraň a donutí šerifa vzdát se. V tom přichází Brett. Oznamuje, že odchází a že se v šerifovi spletl. To se vůbec nelíbí jeho kamarádovi-revolucionáři, který obrací zbraň přímo na Bretta. Než dojde k výstřelu, Tom pohotově vrazí do revolucionáře a tím odvrátí směr kulky od Bretta. Bohužel brzy zjistí, že kulka proletěla dveřmi do kumbálu, kde jsou drženi rukojmí. Larkin krvácí, dostala přímý zásah do plic. Všichni jsou zděšení. Sirk zkouší vysílačku, ale je to zbytečné. Šerif si uvědomí, že jedinou šancí pro Larkin je voda. Když ji vrhne do oceánu, mohli by ji zachránit oranžoví tvorové. Aniž by někomu cokoliv řekl a aniž by dovolil komukoliv jít s ním, odjíždí k mořskému břehu. Je už skoro tma, když Tom drží Larkin v náruči. Opatrně ji pokládá na mořskou hladinu.
Mariel spolu s Rusellem zatím převezli budoucí matky k zálivu, kde se jich zmocnili světélkující tvorové. Oba odjíždějí domů. Stmívá se, když Mariel zahlédne z džípu Tomovo auto. Rusell zastavuje a oba pospíchají na pláž. Vidí Toma, který stojí s tváří bez výrazu čelem k moři. "Co se stalo?", křičí na něj Rusell. Tom se otáčí, ale nemá slov. Tady Invaze končí.
Toto byla poslední epizoda 1. a zatím jediné série Invaze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama