epizody seriálu

8. října 2006 v 11:14 | P@vlín@ |  / Invaze /
Epizoda 1.Pilot
Homestead zasáhne ničivý hurikán. Po jeho řádění se snaží celé městečko odstranit škody na svých domech a na lidských životech. Šerif Tom Underlay nařídí nesmyslnou karanténu,a tím proti sobě popudí řadu obyvatel. Vyčítají mu, že karanténou odřízne město od tolik potřebných zásob jídla, vody a zdravotnického materiálu.
Rose uvidí podivná světla, která se pomalu snášejí k vodě.
Mariel se záhadně ztratí. Po 24hodinách je objevena na břehu jezera, ale zcela nahá a bez vzpomínek na to, co se jí přihodilo.
Rusell začíná pátrat po vysvětlení podivných událostí.
Epizoda 2.Lights Out
Rusell objeví v jedné ze strážních stanic těžce raněného důstojníka vojenského letectva, oblečeného do potápěčské kombinézy. Jeho jméno je Paxton. Rusell si všimne, že vojákovi zranění se podobají těm Daveovým.
O Paxtona se brzy začne zajímat také šerif Underlay a reportérka Larkin.
Mezitím Mariel najde něco nevysvětlitelného - z Paxtonových ran vyčnívají úlomky neznámého původu.
Rusellova zvědavost narůstá, když mu Dave ukáže mrtvolu, kterou nalezl v okolí jejich domu.
Šerif Underlay pokračuje v lobování za zachování karantény.
Epizoda 3.Watershed
Rusell musí zachránit Jessiho, který dostal ránu od podivného oranžového tvora, když spolu s Kirou zkoumali potopený karavan.
Mariel se začíná chovat zvláštně.
Larkin podezřívá Underlaye z toho, že ví něco víc o možné vojenské operaci odehrávající se v Homesteadu a okolí.
Dave pátrá po významu věnování nalezeném na snubním prstenu mrtvoly, kterou dříve objevil.
Epizoda 4.Alpha Male
Konečně se najde důvod pro Underlayovu karanténu - v městečku totiž začne řádit smrtelný chřipkový virus. Rusell brzy vypátrá, že za virus jsou odpovědné uprchlé laboratorní opice
Jesse žárlí na Kiru, když flirtuje s jedním klukem na párty.
Larkin je napadena pomatenou ženou, která zpochybňuje její identitu.
Epizoda 5.Unnatural Selection
Jeden z Rusellových kolegů byl zastřelen šerifem Underlayem. Rusellovi se to zdá podezřelé, a proto se rozhodne vyšetřit nejasné okolnosti střelby.
Bývalý přítel pozve Larkin na návštěvu do vojenské základny. Tady Larkin zahlédne vojáky při vykládání obrovských titanových boxů. Zvědavost ji nutí podívat se blíž. Jenže si ji všimne jeden z hlídačů a ona prchá.
Mariel se obává, že už nebude tak dobrou matkou jako dříve. Navíc ji překvapí farářovo pozvání do skupiny přeživších.
Epizoda 6.The Hunt
Rusell najde starého kubánského uprchlíka, který říká, že ztratil svou rodinu potom, co se objevila ve vodě ta zvláštní světla. Rusell se tedy rozhodne, že konečně chytí jednu z těch tajemných oranžově světélkujících věcí.
Derek zatím přehodnotil svůj zájem o Kiru a zaměřil se na její nevlastní matku, k velké "radosti" šerifa Underlaye.
Epizoda 7.The Fish Story
Neznámé tmavé auto sleduje Larkin, která se mu snaží ujet. Za deště však havaruje. Naštěstí přežije, ale je zraněná. Obává se o své nenarozené dítě, a proto se snaží dostat co nejrychleji do nemocnice. Bloudí lesem, až se dostane k silnici. Za chvíli kolem ní projede pickup, kterému se Larkin postaví do cesty. Chce, aby ji řidič odvezl do nemocnice. Ten však odmítá a vysadí ji u opuštěného domu. Když vystupují z auta všimne si Larkin titanového boxu. Vyděsí se a uteče do domu. Řidič ji nakonec ukáže obsah boxu - mrtvou oliheň. Larkin prozatím uvěří, že ve vojenské základně bylo v boxech to samé.
Mariel se mezitím intenzivně snaží sblížit se svým synem Jessem.
Epizoda 8.The Cradle
Před Rusellovou stanicí leží opuštěné dítě. Rusell ho odveze do nemocnice, kde vypátrají jeho matku Christinu. Ta popírá, že by dítě bylo její. Christinina tchýně ale své vnouče bezpečně poznává a vysvětlí jim, že jeho matka se od toho hurikánového večera chová velmi podivně. Krevní testy prokáží, že dítě Christinino není. A to i přesto, že v nemocničních záznamech, které záhadně zmizeli, se píše o opaku. Christina nakonec zabije svoji vlastní matku.
Mariel, jejíž vztah s vlastními dětmi se také změnil, si popovídá s Christinou. Pak učiní šokující objev ve vodě - na hladině plave její mrtvá kopie.
Epizoda 9.The Dredge
Rusell při zatýkání vážně zraní drogového dealera. Přitom vypluje na povrch, že má Rusell dávný záznam v trestním rejstříku, kdy byl hlavním podezřelým v případu dvojité vraždy. Larkin se svého manžela na případ vyptává a snaží se objasnit okolnosti, které souvisely s vraždou. Dozví se, že Rusell zabil svého strýce, drogového dealera, když mu před očima zastřelil kamaráda.
Mezitím se Dave pokouší zjistit, co se Mariel přihodilo tehdy při hurikánu.
Mariel s Tomem Underlayem prozkoumávají zátoku, aby potvrdili nebo vyvrátili to, co Mariel viděla. Ve vodě se ale najde úplně cizí tělo, přestože Mariel by přísahala, že viděla sama sebe.
Epizoda 10.Origin of The Species
Davea unese pár, který se zajímá o vše, co souvisí s následky hurikánu. K únosu je donutí Davidův blog, v němž odhaluje možné příčiny divného chování přeživších.
Rusell odhalí, že byl Dave unesen a vydá se ho hledat. Najde ho v opuštěném skladišti, kde proběhne ostrá konfrontace s únosci. Nakonec se vysvětlí, že Davea unesli v dobrém a ukáží jim výsledky svého pátrání - umělý obličej, který vymodelovali na základě nalezené lebky. Obličej se až neuvěřitelně podobá šerifu Underlayovi. Rozhovor skupiny přeruší nenadálý výstřel z venkovních prostor skladiště.
Mezitím se Underlay se zástupcem Sirkem snaží zjistit totožnost ženy, která byla nalezena mrtvá v mořském zálivu. Při pátráni se Sirk poprvé dostane do přímého kontaktu s neznámými oranžově světélkujícími tvory.
Epizoda 11.Us or Them
Po nehodě v zátoce Sirk může znovu používat svou levou ruku, o kterou před několika lety přišel. Sirk přičítá tento zázrak Bohovi, šerif Underlay je však jiného názoru a vidí v takovém zázraku jedině problémy. Přinutí Sirka k tomu, aby si ruku znovu uřízl. Pak ho pozve do svého domu kvůli zotavení. Zmatený Sirk po šerifově odchodu prchá.
Rusell se konečně odhodlá promluvit si s Mariel z očí do očí o jejím podivném chování po hurikánu.
Jesse na prázdninách s Larkin a Rose potkává nádhernou tajemnou dívku.
Epizoda 12.Power
Russell znovu navštíví Mariel a přitom zjistí, že Tom Underlay vzal děti na neplánované prázdniny, aniž by se zeptal, zda s tím Mariel souhlasí. Navíc si všimne, že se kdosi skrývá ve stínu za Marieliným domem.
Tom mezitím tráví s dětmi celý večer na chatě jednoho známého. Když si odskočí pro velký lodní pytel, všimne si toho Jesse. Myslí si, že v pytli je mrtvola. Tom předvede maskovací divadlo, aby ukázal, že v pytli jsou jen dárky. Jenže pod postelí má druhý vak plný zbraní. Ten pošle po vodě svým "známým".
Larkin se nelíbí, že Rusell tráví tolik času se svou bývalou, a přijede je navštívit. Tam se dozvídá o tom, že Tom, Mariel a kdo ví kolik dalších lidí jsou hybridi - něco mezi člověkem a "rybou".
Epizoda 13.Redemption
Šerifa Underlaye postřelí v jeho domě neznámý muž. Je těžce raněný a znovu v mysli prožívá leteckou katastrofu z r.1996, kdy jako jediný zázračně přežil. Ve vzpomínkách si také vybavuje první setkání s Mariel a jejím tehdejším manželem Rusellem.
Jesse se dozví od Kiry o tom, co se přihodilo a celá rodina jede za Tomem a Mariel do nemocnice.
Rusell navštíví bývalého agenta CIA, který mu vysvětlí, že za vším stojí armáda. Armáda už dávno věděla o podivných tvorech a lidských hybridech. Jenže je chtěla pouze využít ke svým účelům.
Jen díky Tomovi Underlayovi se situace v Homesteadu po příchodu hurikánu a světélkujících stvoření dostala pod kontrolu. Protože šerif přežil podobnou nehodu, naučil místní lidi bojovat a nevzdávat se. Ukázal všem, že i jako hybrid lze žít normální život.
Larkin se rozhodne všechno veřejně odvysílat v televizním přenosu. Naštěstí si svou reportáž rozmyslí dříve, než by ji musel zastřelit neznámý muž Szura.
Epizoda 14.All God's Creatures
Larkin zahlédne venku před domem neznámého pozorovatele, který se pohybuje podivuhodnou rychlostí. Zavolá ostatní a spolu s dětmi se zamyká do pokoje. Dave pátrá sám, nejprve před domem, potom v domě, kam záhadné monstrum uteče, a nakonec v kůlně. Zde se tvor skrývá za autem a vyčkává. Daveovi přijde na pomoc Rusell a několika střelami uspávajících šipek se jim podaří tvora zpacifikovat. Konečně mají čas podívat se "zvířeti" do očí. Jsou šokováni, jak se monstrum podobá Daveovi. Světélkující tvor, který kousnul Davea ve vodě, zřejmě nezískal dostatek genetických informací, a tak vznikl nedokončený hybrid. Přes počáteční strach a obavy se nakonec Rusell, Dave a Larkin snaží tvorovi pomoci. Jenže monstrum s Daveovými vzpomínkami umírá.
Šerif Underlay je propuštěn z nemocnice a snaží se vypátrat, kdo po něm střílel. Navštíví Rusella, aby se dozvěděl, kde bere tolik informací o tom všem. Rusell nejprve nechce nic říci a tvrdí, že jeho informátor nestřílel. Pak šerifovi přece jen prozradí tajemné jméno Szura se slovy:"Je jedním z vás." Šerifovým dalším podezřelým je jeho bývalý pomocník Sirk. Ale i ten má pevné alibi. Zdá se, že neznámý střelec nebude odhalen. Jenže ze Sirka vypadne, že po útěku od šerifa běžel za otcem Scanlonem, aby se mu svěřil se svými hříchy. Je tedy jasné, že střílel otec Scanlon a bude za to patřičně potrestán. Šerif Underlay ho posílá ke svému kamarádovi Szurovi do nápravného tábora pro agresivní přeživší. Tom tedy záhadného a podle Rusella nebezpečného muže se jménem Szura dobře zná.
Kira se skamarádila se Sirkem a zjistila, že mají hodně společného. Dozvěděla se, co všechno si Sirk musel vytrpět, když přišel opět o ruku. Také se začíná zajímat o to, co se ve skutečnosti přihodilo jejímu otci a Mariel. Klade si otázku,co je na té vodě tak zvláštního a proč ona zůstala "normální".
Epizoda 15.The Nest
Kira se snaží dozvědět pravdu o svých rodičích a o tom, co se jim přihodilo. Chce poznat tajemství vody na vlastní kůži. Když její zvědavost nezastaví ani Sirk, vrhne se Kira do vody. Splývá na hladině, když ji někdo vyruší. Tím někým jsou Derek a Christina, kteří předešlý večer utekli z tábora pro agresivní přeživší. Christina nenáviděla Szurovy rozkazy na ostrově a je jasné, že v Homesteadu nebude chtít poslechnout nikoho. Bere si Kiru jako rukojmí a všichni společně prchají do plážového domu. Christina se chová doslova jako psychopat, a tak ji nezastaví ani zamčené vchodové dveře. Když se vrátí majitel domu, Christina popadne nůž a chladnokrevně ho probodne. Její řádění tím však zdaleka nekončí. Ukrutné bolesti břicha ji jen donutí ke krátké přestávce a návštěvě koupelny. Mezitím se Kira snaží působit na Derekovo svědomí. Bohužel bez úspěchu. Christina se vrací a velí ke změně stanoviště. Dva utečenci a jeden rukojmí tak odcházejí pryč z domu směrem k místu, kde Christina poprvé spatřila svět - k místu jejího narození na břehu zálivu.
Šerif Underlay vyhlašuje pátrání po své dceři a brzy se dozvídá první cenné informace. Jeho známá, majitelka obchodu s oblečením, vlastní videokazetu, na které Christina spolu s Derekem a Kirou kradou šaty. Když si Tom prohlédne celý záznam, okamžitě poznává bláznivou Christinu a Dereka, a dobře si uvědomuje vážnost situace. Se Sirkem pátrají dál. Vysvobozením je pro ně hlášení jedné z hlídek, která našla dům na pláži s jasnou známkou vloupání. Sirk a šerif okamžitě vyjíždějí na místo. Prohledají dům a najdou oběť Christinina řádění. Z domu běží podél břehu, kde konečně spatří Christinu a Dereka. Od nich se dozvídají, že Kira vlezla do vody a odnesl si ji ten oranžově světélkující tvor. Brzy ji moře vyvrhne zpět, ale jinou.
Rusell a Mariel mají jiné starosti. Snaží se odhalit, proč došlo ke změnám v Marielině krvi. V Rusellově laboratoří provedou nový rozbor krve, který ukáže zajímavé výsledky. Marielina krev obsahuje ještě více hemoglobinu, než při prvním rozboru. Takové výsledky vedou Rusella a Mariel k domněnce, že v jejím těle přežívá nádor. Jestliže chtějí zjistit více, musí Mariel na magnetickou rezonanci. A jediná magnetická rezonance se nachází v nemocnici. Jdou tedy tam. O polední pauze provede Rusell s Mariel nezbytná vyšetření a potvrdí původní obavy o nádoru. Na otázku, zda je nádor zhoubný, může odpovědět pouze další vyšetření - odběr nádorových buněk. Z důvodu opatrnosti provedou bývalí manželé tento odběr v soukromí mimo nemocnici. Pod mikroskopem spatří konečné výsledky své práce. O nádorové buňky se však nejedná. Zkušená Mariel poznává něco mnohem podivnějšího, žívá vajíčka.
Epizoda 16.The Fittest
Christina s Derekem jsou pořád na útěku. Potřebují se dostat pryč z Homesteadu, a proto přepadnou stanici rangerů a ukradnou člun a proviant. Jenže když jim dojde benzín, ukryjí se v loveckém srubu. Christina po dobu cesty prošla podivnou přeměnou. Její břicho se ohromně zvětšilo, jako kdyby měla každou chvíli rodit.
Mona Gomezová zavolá vysílačkou Rusellovi a informuje ho o přepadení. Rusell ihned přijede na stanici, kde se od Mony dozvídá o Christině. Chce zavolat posily, jenže Tom ho zarazí. Publicita by totiž hybridům,a tím pádem i Mariel, nepřinesla nic dobrého. Rusell spolu s Tomem tedy pronásledují Christinu a Dereka úplně sami. Stopy je vedou dál podél břehu. V průběhu hledání narazí na skupinku přistěhovalců. Když prozkoumají jejich tábor, zjistí, že skupina je plná hybridů. Jen dva členové jsou normální. Jenže ti stěží přežívají na okraji tábora bez pomoci druhých. Rusell pro ně zavolá sociálku a spolu s Tomem pokračují v pátrání, dokud neobjeví lovecký srub. Zde spatří Christinu s oranžově světélkujícím břichem. Dereka ale nikdo z nich nevidí. Šerif Underlay zatkne Christinu a Rusell zavolá vysílačkou pro auto. Když přijede terénní vůz, otevřou se dveře a na zem vypadne mrtvý ranger. Než se stačí Rusell vzpamatovat, drží mu u hlavy Derek pistoli. Situace se obrací, z pronásledovatelů jsou nyní rukojmí. Christina pohodlně nasedá do auta, a ještě než všem ujede, postřelí Dereka.
Mariel se schází v nemocnici se svými dětmi. Konečně se rozhodla prozradit jim pravdu. Za pomoci Larkin a Davea řekne Jessemu a Rose, že za její změnu mohou oranžová světla ve vodě. Ve své zpovědi se také zmíní o Tomovi a dalších obyvatelích města.
Kira se probouzí z napadení světlem, ale nezměněná. Její srdeční vada totiž není pro hybridy žádoucí.
Larkin se spojí s Vincem, aby vypátrala další informace o titanových boxech, které zahlédla ve vojenské základně. Přes počáteční nedůvěru nakonec dojde ke schůzce, při které Vince předá Larkin přístupové kódy k armádnímu počítači. Dave se dostane přes svůj laptop k tajným dokumentům a celá rodina s napětím sleduje obrazovku počítače. Vypadá to, že se vše točí kolem šerifa Underlaye. Pak Dave objeví Szurovu fotku. Rusell na ni poznává bývalého vyšetřovatele Tomovi nehody. Rusell to chce oznámit Healymu, najde ho však mrtvého.
Na scéně se poprvé objevuje tajemný Szura. V závěru se loučí s Tomem a odváží Dereka a hybridní přistěhovalce zpět do tábora rozbitých hraček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama